Parafia w obiektywie

Pogotowie Duchowe

27 listopada 2016

I NIEDZIELA ADWENTU

1. Rozpoczynamy Adwent, który nas zaprasza do oczekiwania na przyjście Chrystus na końcu czasów oraz w Świętach Bożego Narodzenia. Msze św. roratnie odprawiane będą w dni powszednie o godz. 17.00. Do uczestnictwa zapraszamy szczególnie dzieci. Znakiem Mszy św. jest światło, więc prosimy o przynoszenie na roraty świec i lampionów. Od środy rozpoczniemy także nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, kiedy to przeżyjemy parafialny Wieczór dla Rodzin.

2. Dzisiaj ostatnia niedziela miesiąca. Składka przeznaczona zostaje na cele inwestycyjne parafii. Dziękujemy za ofiary w kopertach, na listę rodzin oraz za przelewy na konto parafialne. Obecnie w kościele nie prowadzimy poważniejszych prac, lecz trwają prace przygotowawcze dotyczące rozbudowy naszego cmentarza.

3. We wtorek 29 listopada o godz. 17.00 odbędzie się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie pod przewodnictwem o. Pacyfika Iwaszki. Zapraszamy do uczestnictwa. Wypominki we wtorek o godz. 16.45.

4. W tym tygodniu przeżywamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 16.30, a piątek od 16.00. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek od godz. 9.00. W sobotę w czasie Mszy św. o godz. 17.00 zmiana tajemnic różańcowych.

5. W przyszłą niedzielę spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. W Adwencie będziemy modlić się za uzależnionych oraz o trzeźwość w naszych rodzinach, parafii i ojczyźnie. Różaniec przed Mszą św. o godz. 11.30 poprowadzi Róża Niepokalanego Poczęcia NMP.

6. Jak co roku w Adwencie pod patronatem Caritas odbywa się ogólnopolska akcja Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Caritas rozprowadzać będzie świece przygotowane z tej okazji, świąteczne kartki pocztowe oraz kalendarze na Nowy Rok przygotowane przez Duszpasterstwo Rodzin. Włączmy się w te inicjatywy, gdyż dzięki nim pomagamy najbardziej potrzebującym.

7. W przyszłą niedzielę kartki świąteczne rozprowadzać będą także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9.

8. Przygotowujemy prezenty mikołajowe dla dzieci z domów dziecka. Od dzisiaj przez cały tydzień można składać w zakrystii i na plebanii słodycze, przybory szkolne oraz inne dary, które mogą posłużyć dzieciom z domu dziecka.

8. Firma Skanska informuje, że w rozpoczynającym się tygodniu pojawią się jeszcze większe utrudnienia dla mieszkańców z powodu przebudowy ul. Jana Pawła II. W dniach 29.11 – 1.12 będzie ona całkowicie zamknięta na odcinku od ul. Kwiatkowskiego do ul. Św. Antoniego. Do ul. Gościnnej będzie można dojechać jedynie od ul. Kard. Wojtyły. O szczegółach można się dowiedzieć z ogłoszenia znajdującego się w gablotce przed kościołem.

9. Dziękujemy rodzinom z parafii za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę i na cały tydzień. Bóg zapłać również za ofiarę na ogrzewanie świątyni. Troskę o kościół w nadchodzącym tygodniu powierzamy dziesięciu pierwszym rodzinom z ul. Biesiadnej i  Kard. Wojtyły zaczynając od Państwa Gołąb.

10. Zapraszamy do lektury czasopism katolickich i naszej gazetki parafialnej. Wszystkie czasopisma poświęcają sporo miejsca Adwentowi. Skorzystajmy z nich, aby lepiej przeżyć ten czas.

11. Niech w całym Adwencie towarzyszy każdemu Boże błogosławieństwo.

Czuwajcie więc, bo nie wiecie, w którym dniu Pan wasz przyjdzie (Łk 24,42)

Rok Miłosierdzia

Modlitwa Roku Miłosierdzia

Panie Jezu Chryste, Ty nauczyłeś nas, abyśmy byli miłosierni, jak Ojciec nasz niebieski i powiedziałeś nam, że kto widzi Ciebie, widzi także i Jego. Ukaż nam Twoje oblicze, a będziemy zbawieni. Twój wzrok pełen miłości uwolnił Zacheusza oraz Mateusza od niewoli pieniądza, a nierządnicę i Magdalenę od szukania szczęścia wyłącznie w rzeczach stworzonych. Wzrok ten sprawił, że Piotr zapłakał po zdradzie, a żałujący Dobry Łotr usłyszał zapewnienie o Raju. Pozwól nam tak wysłuchać słów, które wypowiedziałeś do Samarytanki, jakbyś je wypowiedział do każdego nas: O, gdybyś znała dar Boży! Ty, który jesteś Obliczem widzialnym Ojca niewidzialnego, Boga, który objawia swoją wszechmoc przede wszystkim przez przebaczenie i miłosierdzie: spraw, aby Kościół na świecie stał się widzialnym obliczem Ciebie, swojego Pana zmartwychwstałego i uwielbionego. Ty zechciałeś również, aby Twoi słudzy przybrani byli w słabość po to, aby mogli okazywać słuszne współczucie tym, którzy trwają w niewiedzy i błędzie: niech każda osoba, która się do nich zwraca, czuje się oczekiwana, kochana oraz doświadcza przebaczenia od Boga. Poślij Twojego Ducha i uświęć wszystkich nas Jego namaszczeniem, aby Jubileusz Miłosierdzia był rokiem łaski od Pana, a Twój Kościół z odnowionym entuzjazmem mógł nieść dobrą nowinę ubogim, głosić wolność więźniom i uciśnionym oraz przywracać wzrok niewidomym. Prosimy o to za wstawiennictwem Maryi, Matki Miłosierdzia, Ciebie, który z Ojcem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen