Stowarzyszenie Przyjaciół

Stowarzyszenie jest organizacją katolicką. Zostało ono zarejestrowane 23 września 1993 r., w Sądzie Wojewódzkim w Rzeszowie. Posiada swój statut i osobowość prawną. Celem Stowarzyszenia jest szerzenie idei WSD w Rzeszowie, troska o rozwój powołań kapłańskich oraz niesienie pomocy duchowej przez modlitwę i apostolstwo. Stowarzyszenie świadczy również nieodzowną pomoc materialną, dzięki której rozwija się Seminarium. Aby zostać Członkiem Stowarzyszenia należy: mieć ukończone 18 lat życia, chcieć regularnie opłacać zadeklarowane składki, wypełnić deklarację i przekazać ją na wskazany adres. Członkami Stowarzyszenia mogą być osoby fizyczne i prawne; osoby prawne są Członkami wspierającymi, działającymi przez swojego przedstawiciela.

Członków zwyczajnych i wspierających, na podstawie złożonej deklaracji, przyjmują Oddziały zorganizowane przy Parafiach. Oddziały inicjuje 10 osobowa grupa Członków. Za radą Księdza Proboszcza, Oddział wybiera spośród siebie Skarbnika, który w wyznaczoną przez Księdza Proboszcza niedzielę miesiąca, po Mszach świętych, zbiera składki członkowskie. W każdą niedzielę, w intencji żyjących i zmarłych Członków Stowarzyszenia, odprawiana jest Msza św. w kaplicy seminaryjnej. Każdy Członek Stowarzyszenia Przyjaciół otrzymuje regularnie czasopismo Seminaryjne "Znak Łaski". Stowarzyszenie stara się o swój rozwój, przez zjednywanie nowych Członków. W celu formacji Członków Stowarzyszenia organizowanie są spotkania, rekolekcje, dni skupienia i pielgrzymki.

Adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie

ul. Witolda 11a